Dla Seniorów

Nie liczy się, ile masz lat, ale na ile się czujesz. Dzięki aktywności i wypoczynkowi w Zduńskiej Wodzie dodasz sobie energii i ujmiesz coś z metryki.

Na zmęczenie i znużenie, najlepsze zanurzenie! Wejdź do basenu rekreacyjnego. Ciepła woda błogo otoczy Twoje ciało. Połóż się na leżakach z hydromasażem, zamknij oczy i rozkoszuj się spokojnym szumem wody. Albo skorzystaj z wodnego masażu karku i stóp. Możesz też sprawdzić, jak chodzi się w nurcie rwącej rzeki. To wyjątkowe doznanie, ale i szansa na wzmocnienie mięśni oraz poprawę koordynacji ruchowej. Jeśli lubisz pływać, skorzystaj z basenu sportowego. Wydzieliliśmy na nim sześć torów, by stworzyć Ci komfort treningu.
Jeśli dokuczają Ci bóle mięśni i stawów, masz migreny lub lekkie stany zapalne, zrób sobie seans w saunach. Mamy ich kilka, byś mógł wybrać odpowiednią dla Twoich dolegliwości oraz preferencji cieplnych. W suchej panuje bardzo wysoka temperatura, w mokrej wilgoć zwiększa odczucie ciepła. Jeśli wolisz, mamy też chłodniejszą biosaunę i nagrzewającą głęboko organizm saunę na podczerwień. Potem zahartuj organizm – weź zimny prysznic, wykąp się w basenie na dworze lub, jeśli masz odwagę, natrzyj ciało śniegiem, który przez cały rok produkujemy w grocie lodowej.

Uwzględnij w swoim treningu

Ścieżka Kneippa

Wykonaj spacer, przechodząc przez kolejne niecki z wodą o różnej temperaturze. Dobrze wpływa na układ krążenia!

Misy do nóg

Zrelaksuj swoje stopy. Usiądź na wygodnym, podgrzewanym siedzisku i przekładaj nogi z zimnej do ciepłej wody.

Jacuzzi

Jeśli lubisz wodę mocno nasyconą pęcherzykami powietrza, skorzystaj z jacuzzi. To intensywne odprężenie dla mięśni i stawów.

Natryski wrażeń

Wybierz prysznic, który pokochasz. Może być zimny jak syberyjska burza lub gorący jak tropikalny deszcz.

Wypoczywalnia

Specjalnie dla Ciebie chronimy to miejsce przed hałasem. Ułóż się na leżaku, zamknij oczy i wsłuchaj się w dźwięki nastrojowej muzyki.

Taras

Latem możesz też u nas skosztować kąpieli słonecznych. Gdy jest ciepło, otwieramy dla Ciebie otoczony zielenią, przestronny taras.

Pytania i odpowiedzi

Bilet poranny uprawnia do korzystania tylko z basenu sportowego.

W pozostałych godzinach bilet wstępu daje możliwość korzystania również z basenu rekreacyjnego z masażami i jacuzzi oraz strefy zabaw dla dzieci.

Jeśli chcesz skorzystać z saun musisz do biletu wstępu dokupić dodatkową opcję. Nie ma możliwości kupienia biletu tylko do saun.

Bilet ulgowy przysługuje:
– dzieciom i młodzieży szkolnej (za okazaniem legitymacji szkolnej),
– studentom do 26 roku życia ( za okazaniem legitymacji studenckiej),
– rencistom i emerytom (po okazaniu legitymacji emeryta rencisty),
– osobom niepełnosprawnym – zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Dzieci do lat 3. wchodzą bezpłatnie.

Jeśli chcesz skorzystać ze strefy saun, kup bilet wstępu z opcją saunowania. Nie ma możliwości kupienia biletu wstępu tylko do saun.

Jeśli kupisz bilet wstępu bez opcji saunowania, a zdecydujesz się korzystać ze strefy saun, opłatę naliczymy za czas, który w niej spędziłeś. Rozliczysz się w kasie po wyjściu z przebieralni.
Nie ma takiej potrzeby, w centrum pracuje kasa, w której zawsze kupisz bilet. Jeśli zrobisz to przez internet, możesz jednak zaoszczędzić czas na czekanie w ewentualnej kolejce.

Jednorazowo nasze centrum może przyjąć 300 gości. Jeśli będą zapełnione wszystkie szafki, by wejść na obiekt, będziesz musiał poczekać, aż ktoś wyjdzie z szatni.
Nie jesteśmy jeszcze partnerem Multisportu. Na razie nie honorujemy więc kart tego programu. Pracujemy jednak nad ofertą dla członków Multisport.

Ze strefy saun mogą korzystać goście, którzy wykupili bilet wstępu ze specjalną dopłatą. Jeśli kupisz bilet wstępu bez opcji saunowania, a zdecydujesz się korzystać ze strefy saun, opłatę naliczymy za czas, który w niej spędziłeś. Rozliczysz się w kasie po wyjściu z przebieralni.

W strefie oferujemy kilka typów saun. Panuje w nich różna temperatura i wilgotność powietrza. Niektóre z nich silnie obciążają płuca i serce, dlatego do korzystanie z tych atrakcji zapraszamy Cię, jeśli nie masz problemów z układem sercowym i oddechowym. Saunowanie nie jest też polecane osobom, korę cierpią na cukrzycę, nadczynność tarczycy, nowotwory, choroby skóry i ostre stany reumatyczne.

Przed skorzystaniem z naszych saun skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym.

Najpierw skorzystaj szatni. Rozbierz się do naga i przewiąż się ręcznikiem. W szafce zostaw też okulary i biżuterię. Zdejmij szkła kontaktowe i schowaj zegarek.

Ręcznik obwiąż wokół bioder. Z saun zawsze korzystaj w przepasce z ręcznika i klapkach – zostaw je jednak na zewnątrz, gdy wchodzisz do sauny suchej.

Czy muszę pływać w czepku?

Gdy pływasz lub odpoczywasz w naszych basenach, nie musisz używać czepka.

Gdy pływasz lub odpoczywasz w naszych basenach, nie musisz używać czepka.
Tak, zabierz ze sobą klapki. Po centrum nie można poruszać się boso. Klapki załóż w holu przed kasami.
Tak, każdy kto korzysta z basenu powinien mieć ręcznik. Niezbędny jest też w strefie saun. Jeśli go zapomnisz, wypożyczymy Ci go za dodatkową opłatą.
Tak, po wyjściu z szatni w holu znajdziesz nowoczesne, wydajne suszarki. Szybko wysuszysz nimi włosy.
Przewiń do góry Skip to content