Lekcja z mistrzynią olimpijską

Otylia Jędrzejczak poprowadzi w Zduńskiej Wodzie autorskie warsztaty dla młodych pływaków. Z mistrzynią przyjadą wybitni trenerzy pływania i motoryki, uznani psycholodzy i dietetycy.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów, które Fundacja Otylii Jędrzejczak przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Sportu organizuje od kilku lat. – Uczestniczą w nich młodzi adepci pływania ze swoimi rodzicami i trenerami. Pokazuję im, że ważny jest nie tylko trening w wodzie, ale też ćwiczenia w sali, dieta i przygotowanie mentalne – opowiada Otylia Jędrzejczak. 

Mistrzyni olimpijska z Aten odwiedzi Zduńską Wolę 18 września br. Przyjedzie z kilkunastoosobowym sztabem fachowców. Będą wybitni trenerzy pływania i motoryki, uznani psycholodzy i dietetycy. Równolegle będą prowadzić zajęcia fizyczne z dziećmi na pływalni i w sali gimnastycznej oraz warsztaty z trenerami i rodzicami.

– Rodzic jest najważniejszym ogniwem w rozwoju pasji dziecka dlatego jego obecność podczas Otylia Swim Tour jest bardzo ważna – wyjaśnia Otylia Jędrzejczak. – Warsztaty z psychologiem i dietetykiem są istotną częścią spotkań, dzięki którym opiekunowie mogą lepiej zrozumieć swoje dzieci i świadomie wspierać je w osiąganiu sportowych celów – dodaje.

Otylia Swim Tour odbędzie się w tym roku tylko w sześciu miastach w całej Polsce. – Cieszymy się, że fundacja przyjęła zaproszenie miasta Zduńska Wola  i będziemy mogli zorganizować warsztaty w Zduńskiej Wodzie. Wierzę, że wizyta mistrzyni i jej zespołu zachęci do profesjonalnego treningu pływackiego młodych zduńskowolan. Mamy nowoczesny obiekt, czas na impuls do rozwoju pływania w mieście i profesjonalizacji szkolenia – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

– Otylia Swim Tour będzie pierwszą masową imprezą organizowaną w Zduńskiej Wodzie. To dla nas duży zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie organizacyjne. Spodziewamy się okołu 250 uczestników i sztabu ekspertów – dodaje Jolanta Zięba-Gzik, . – Warsztaty przyciągają uwagę największych mediów, więc to również okazja do promocji naszego centrum

Otylia Swim Tour finansowany jest z trzech źródeł: dotacji Ministerstwa Kultury i Sportu, finansów własnych fundacji i wkładu gmin biorących udział w projekcie. Urząd wsparł projekt kwotą ponad 12 tys. zł. To środki z funduszu profilaktyki problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, który zasilany jest z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.


Zgłoszenia na Otylia Swim Tour w Zduńskiej Woli ruszą 29 sierpnia br. Zarówno dzieci, jak i rodzice nie płacą za udział w zajęciach. Zasady naboru prezentujemy poniżej. Warsztaty z psychologiem sportu i dietetykiem są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie obowiązuje na nie nabór.

Zasady naboru uczestników Otylia Swim Tour:

Kto może wziąć udział w Otylia Swim Tour?

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 9-15 lat, które potrafią pływać co najmniej dwoma stylami:. To ważne, bo w ramach warsztatów będą miały zajęcia w wodzie. Każdemu uczestnikowi towarzyszyć musi dorosły opiekun, który weźmie udział w szkoleniu z psychologii sportu i dietetyki.

Kiedy i gdzie odbędzie się Otylia Swim Tour?

Otylia Swim Tour w Zduńskiej Woli odbędzie się 18 września 2021 r., uczestnicy muszą zarezerwować na warsztaty cały dzień. Organizatorzy zapewnią im wyżywienie. Zajęcia odbędą się w centrum Zduńska Woda i w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 5.

Czy udział w warsztatach jest płatny?

Nie, udział w warsztatach jest bezpłatny zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Jakie są zasady naboru dla osób mieszkających w Zduńskiej Woli?

Urząd zarezerwował dla mieszkańców Zduńskiej Woli 60 spośród 120 dostępnych miejsc. Rejestracja ruszy 29 sierpnia br. o godz. 12:00 na stronie www.zdunskawola.pl/otyliaswimtour. W formularzu trzeba będzie podać imię i nazwisko dziecka, datę jego urodzenia, miejsce zamieszkania, imię i nazwisko opiekuna prawnego i jego adres e-mail, a także zaznaczyć konieczne zgody. Na warsztaty zaproszone zostaną osoby, których zgłoszenia wpłyną jako pierwsze – do wyczerpania limitu miejsc. O wyczerpaniu limitu miejsc poinformujemy na stronie urzędu miasta.

Jak rozdysponowane zostaną pozostałe miejsca na warsztatach?

Kolejnych 60 miejsc rozdysponuje Fundacja Otylii Jędrzejczak – tu aplikować mogą osoby z całej Polski. Zapisy prowadzone będą przez stronę www.otyliaswimtour.pl. Rejestracja ruszy 29 sierpnia br. W formularzu trzeba będzie podać imię i nazwisko dziecka, datę jego urodzenia, miejsce zamieszkania, imię i nazwisko opiekuna prawnego i jego adres e-mail, a także zaznaczyć konieczne zgody. Na warsztaty zaproszone zostaną osoby których zgłoszenia wpłyną jako pierwsze – do wyczerpania limitu miejsc, o czym fundacja poinformuje na swojej stronie internetowej.

Przewiń do góry Skip to content