Kryta pływalnia na Dzień Dziecka!

25.05.2021

Kryta pływalnia na Dzień Dziecka!

Pierwszych gości nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne powita 1 czerwca br.
Otworzy się pod nazwą Zduńska Woda.

Choć budowa pływalni zakończyła się kilka miesięcy temu, otwarcie nie mogło się odbyć ze względów epidemicznych. Rząd na niemal pół roku zamroził działanie basenów i siłowni. Nowe rozporządzenie przywraca funkcjonowanie branży fitness od 28 maja br.

– Wreszcie możemy więc wystartować. Otwarcie zaplanowaliśmy na Dzień Dziecka. Spodziewamy się wielu gości, szczególnie tych najmłodszych, dlatego do wspólnej organizacji wydarzenia zaprosiliśmy Ratusz – mówi Jolanta Zięba-Gzik, dyrektorka pływalni.

Z okazji Dnia Dziecka przed wejściem do budynku na najmłodszych czekać będą animatorzy z Miejskiego Domu Kultury. którzy zaangażują je w artystyczne zabawy. – Będą zajęcia z sensoplastyki, warsztaty z rękodzieła, zabawy z cyrkowcami, szczudlarze, kuglarze i mimowie. Głód po pływaniu nasycą zaś kucharze w foodtruckach. W okolicach basenu zaparkują tego dnia restauracje na czterech kołach grecka, gruzińska i hinduska – mówi Paweł Perdek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Biały, wielokątny budynek, który stanął przy ul. Tadeusza Kobusiewicza pomieścił trzy duże baseny: 25-metrowy sportowy, z ruchomym dnem i rekreacyjny z hydromasażem, rwącą rzeką czy gejzerami. Są tu też jacuzzi, a w strefie saunarium: kilka typów saun suchych i parowych, grota lodowa czy wypoczywalnia z aromaterapią. Najmłodszych oczaruje pełen atrakcji wodny park zabaw.

Centrum uruchomi się pod nazwą Zduńska Woda.

 To nowość, bo w dotychczas w projektach mowa była o Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Relaks. – Aquapark Relaks może stanąć w dowolnej miejscowości jak Polska długa i szeroka, Zduńska Woda jednoznacznie identyfikuje się zaś ze Zduńską Wolą – tłumaczy Jolanta Zięba-Gzik.

– Chcemy stworzyć silną markę, mocno powiązaną z lokalną tożsamością. Przewidujemy, że z atrakcji Zduńskiej Wody korzystać będą nie tylko zduńskowolanie, ale też mieszkańcy regionu. Tak nowoczesnego obiektu nie ma ani w Sieradzu, ani w Pabianicach – dodaje.

Za realizację projektu budowy pływalni odpowiadało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli, a wykonawcą prac był Mostostal Warszawa. Inwestycja kosztowała blisko 40 mln zł.

Przewiń do góry Skip to content