Atrakcje

Regulamin - sauna infrared

1. Sauna jest integralną częścią strefy SPA i obowiązują na jej terenie przepisy Regulaminu Ogólnego Centrum Sportu i Rekreacji „Relaks” oraz niniejszego regulaminu.

2. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy zapoznać się z regulaminem.

3. Korzystanie z sauny jest równoznaczne z tym, że osoba zapoznała się i akceptuje wszystkie przepisy regulaminu.

4. Przy korzystaniu z pomieszczenia sauny należy bezwzględnie stosować się do regulaminu, instrukcji użytkowania urządzeń, poleceń i informacji udzielanych przez pracowników obiektu.

5. Opłata za korzystanie z sauny naliczana jest zgodnie z aktualnym cennikiem.

6. Za skutki zdrowotne przebywania w saunie kierownictwo obiektu nie ponosi odpowiedzialności.

7. Z sauny mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z zabiegów.

8. Nie zaleca się korzystania z sauny osobom:
bezpośrednio po wysiłku fizycznym na czczo lub po zbyt obfitym posiłku, chore na tarczycę, klaustrofobię, nowotwory, ostre infekcje i stany astmatyczne kobietom w czasie menstruacji i w okresie ciąży zmęczonym i w stanie intoksykacji

9. W pomieszczeniu sauny infrared panuje temperatura 35 – 45°C i wilgotność powietrza 5 – 25%.

10. Regulacja temperatury i wilgotności w saunie należy do obsługi (nie wolno samodzielnie zmieniać parametrów).

11. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy:

  • załatwić potrzeby fizjologiczne,
  • zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała,
  • zdjąć okulary i szkła kontaktowe,
  • umyć całe ciało pod prysznicem mydłem a następnie wytrzeć do sucha,
  • zdjąć obuwie basenowe.

12. Minimalnie w jednej saunie mogą przebywać dwie osoby, maksymalnie 5 osób.

12. W saunie należy siadać na ręczniku oraz trzymać na nim stopy. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią siedziska.

13. Wszelkie pogorszenie samopoczucia należy niezwłocznie zgłaszać pracownikowi obsługi lub skorzystać z przycisku alarmowego.

Wskazówki do korzystania z sauny infrared:

Etap 1 – Przygotowanie (10 – 15 minut)
Rozpoczynamy zabiegi w saunie 1 – 2 godzin po ostatnim posiłku. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało i dokładnie osuszyć. Osoby z „zimnymi” stopami powinny je ogrzać ciepłą wodą. Wchodząc do sauny ciało powinno być okryte ręcznikiem. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot.

Etap 2 – czas seansu (15 – 25 minut)
Zalecana temperatura w trakcie pobytu w saunie infrared 45°C. Wszelkie zmiany samopoczucia, wskazujące na nietolerancję kąpieli w saunie infrared, należy traktować poważnie, włącznie z przerwaniem dalszej kąpieli. W trakcie pobytu w saunie nie wolno uzupełniać płynów, robi się to dopiero w czasie wypoczynku. W czasie i po zabiegu w saunie przeciwwskazane jest podejmowanie wysiłku fizycznego.

Etap 3 – Wyjście z sauny
Po wyjściu z sauny infrared należy owinąć się ręcznikiem lub płaszczem kąpielowym. Następnie skorzystać z prysznica w letniej wodzie – nie należy używać mydła.
Wypocząć około 20 minut. Zaleca się uzupełnić wydalone podczas kąpieli w saunie płyny, w tym celu należy napić się w umiarkowanych ilościach wody mineralnej lub soku.

Przewiń do góry Skip to content